Dzień Marchewki

Dnia 12 października w grupie 2 oraz 15 października w grupach 1, 3 i 4 w naszym przedszkolu świętowaliśmy „URODZINY MARCHEWKI”. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka, a kolorem dominującym był pomarańczowy. Nie zabrakło marchewkowych ubrań, opasek na głowę. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy  rozmawiając o tym, jak ważne jest jej spożywanie oraz zachęcaliśmy do spożywania warzyw. Nasza sala zamieniła się w marchewkową krainę. Zrobiliśmy dwie prace plastyczne z marchewką w roli głównej. Był to dzień pełen wrażeń, uśmiechu, wesołej zabawy i okazji do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu, co widać na załączonych zdjęciach. Na koniec zajęć dzieci obserwowały jak panie przygotowywały dla nich pyszny soczek marchewkowy oraz dostały dyplomy w podziękowaniu za udział w marchewkowym dniu.