Spotkanie z dzielnicowym

13 października  2021r.  nasze przedszkole odwiedził policjant - dzielnicowy pan
Dariusz Bogacki.

Pan policjant utrwalił z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, podczas spacerów, wycieczek,  podróżowania samochodem, konieczności noszenia odblasków, właściwego zachowania w stosunku do nieznanych osób. Odbył się również pokaz, jak zachować się podczas ataku groźnych  zwierząt, np. psa.

Utrwaliliśmy numery telefonów alarmowych na: policję, pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz międzynarodowy numer 112. Przypomnieliśmy niektóre znaki drogowe ważne dla bezpiecznego poruszania się po drogach.
Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta, obejrzeć jego mundur i odznaki.
Podczas spotkania  bezpieczeństwo było najczęściej  wymienianym  słowem.
Mamy nadzieję, że  spotkanie z panem policjantem przyczyni się do wychowania świadomego uczestnika ruchu drogowego.
Dziękujemy panu dzielnicowemu za spotkanie z dziećmi i ciekawą prelekcję.