Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

19 października 2021 r. nasze przedszkole odwiedził Pan Mateusz Trybuszkiewicz, który jest ratownikiem medycznym i zarazem tatą Mikołaja z grupy III wraz z uczniami klasy licealnej należącymi do Szkolnego Koła PCK w Bogorii. Celem spotkania było pokazanie przedszkolakom prostych czynności udzielania pierwszej pomocy. Na samym początku Panowie przedstawili dzieciom podstawowe informacje udzielania pierwszej pomocy oraz sprzęt pomocniczy. Potem wytłumaczyli wszystkie etapy przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Następnie w trakcie zajęć wszystkie chętne dzieci miały okazję poćwiczyć działania ratujące życie. Na koniec spotkania dzieci podziękowały panom za przybycie i cenne wskazówki. Dzięki takiej formie zajęć dzieci powtórzyły numery alarmowe oraz nauczyły się wielu ważnych czynności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panom za ważne spotkanie i ciekawą lekcję.